Naruszenia praw autorskich - Ochrona mienia, osób, systemy alarmowe, telewizja przemysłowa,

 Statystyki
Przejdź do treści

Naruszenia praw autorskich

...moich praw autorskich.
To dość dziwna sytuacja gdy okazuje się, że pisząc o tym jak chronić się przed złodziejami sam padam łupem.. delikatnie rzecz ujmując osób naruszająych moje prawa autorskie.
To jest dopiero początek budowy tej  strony ale będzie dużo więcej...
Zdjęcia obok - moja publikacja i jej "nie autoryzowane" klony.
Sądziłem, że to były wydarzenia jednostkowe i na tyle dawno, że dotarło już do ludzi - cytować ze wskazaniem autora - można - bez wskazania autora jest to naruszenie praw własności.
Przecież to jest proste - wykorzystuję czyjś fragment - nie ma problemu - zaznaczam, że to jest cytat, podaję zródło i...powołany autor się ucieszy i podnosi to rangę moje publikacji bo cytaty oznaczają, że czytam innych autorów a tak pozostaje coś bardzo brzydkiego...
To jest dość czasochłonne ale już pierwsze godziny sprawdzania w internecie wykazały nie setki ale już tysiące miejsc gdzie zostały wykorzystane bez mojej zgody i bez podania autora moje zdania, moje definicje a nawet całe długie fragmenty moich opracowań.
Co z tym zrobić?
Większość znajomych  radzi aby nie darować!
A co Wy sądzicie?
====
Doszło do tego, że straty jakie ponoszę od kolegów z branży są większe niż od przestępców.
====
Czasami czuję się wyjątkowo wyróżniony -   poniższy przykład traktuję jako uznanie mojej wiedzy przez Biuro Prewencji KGP.
Opracowanie: Biuro prewencji i ruchu drogowego Komendy Głównej Policji
Redakcja, skład i druk: Wydział Wydawnictw i Poligrafii Centrum Szkolenia Policji w Legionowie
© Copyright by Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Warszawa 2007 ISBN 978-83-89999-29-0 strona 5
" Włamywacz najczęściej wchodzi drzwiami – próba wejścia do obiektu (mieszkania) przez okno, balkon, okienko w piwnicy będzie przez przypadkowego obserwatora natychmiast zakwalifikowana jako działanie przestępcze."
A teraz fragment mojej książki z 1992 roku:
"Uwaga Złodziej Poradnik antywłamaniowy" Stefan Jerzy Siudalski str. 11 SIGMA NOT Warszawa 1992
"Próba wejścia do obiektu (mieszkania) przez okno, balkon, dymnik, okienko w piwnicy, będzie przez przypadkowego obserwatora natychmiast zakwalifikowana jako działanie przestępcze.."
Tu jest kilka problemów.
1. moje zdanie zostało przetworzone a więc nie można go potraktować jako cytat o którym zapomniano w tej powołanej publikacji i napisać że pochodzi z mojej książki,
2. użyto blokady przed dalszym kopiowaniem :© Copyright by Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Warszawa 2007 ISBN 978-83-89999-29-0 strona 5
czyli jak ja gdzieś powtórzę swoje zdanie to będę ścigany?
3. na tym opracowaniu wzorowały się komendy wojewódzkie, powiatowe - a nawet samorządy - wystarczy wrzucić kawałek tego zdania a pokazuje się ponad setka linków i żaden z nich nie wskazuje na mnie jako autora
====
===
Pismo Zabezpieczenia "Wybrane aspekty bezpieczeństwa systemów ochrony. Bezpieczeństwo transmisji danych" 18/06/2010
autor: Przemysław Długosz EBS
" Systemy ochrony to zespół środków technicznych, organizacyjnych, prawnych oraz ochrona fizyczna, których zadaniem i celem jest zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa ludzi, mienia, danych oraz prawidłowego funkcjonowania chronionego obiektu, przedsiębiorstwa itp."

a moja definicja
 
Inwestycje Komunalne 10/2002 "Jak stosować systemy ochrony" Czy system alarmowy to już system ochrony? kilka porad i ostrzeżeń dla inwestorów strony 9-12:
 
"Co to, więc jest System Ochrony?
 
Można przyjąć, że System Ochrony to zespół środków technicznych, organizacyjnych, prawnych i ochrona fizyczna, których zadaniem i celem jest zapewnienie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa ludzi, mienia, danych oraz prawidłowego funkcjonowania chronionego obiektu, przedsiębiorstwa"
i znów nie można potraktować materiału Pana Długosza jako cytat bo... celowo zmienił na liczbę mnogą i nie umieścił informacji że to jest cytat.
===

"Nawet najlepiej zaprojektowany i wykonany system alarmowy, jeśli nie będzie zgodnie z przeznaczeniem użytkowany i konserwowany będzie tylko bezużyteczna atrapą."
Mój materiał o błędach w systemach:
Błąd: brak konserwacji systemu
Nawet najlepiej zaprojektowany i wykonany system alarmowy jeśli nie będzie zgodnie z przeznaczeniem użytkowany i konserwowany będzie tylko bezużyteczna atrapą. To stwierdzenie wygląda na truizm, lecz praktyka dnia codziennego wykazuje, że tylko część systemów alarmowych jest objęta stałą i prawidłową konserwacją.
Jak widać technika kopiuj - wklej działa - żeby ta owieczka jeszcze gotować umiała.
Autor jest dyrektorem operacyjnym spółki Curo, zajmującej się kompleksowym zabezpieczeniem obiektów noclegowych pod względem bezpieczeństwa oraz zapewnienia czystości
Koszty planowanego systemu ochrony powinny być utrzymane w rozsądnej proporcji do wartości tego, co ma być chronione, oraz odpowiadać rzeczywistemu poziomowi zagrożenia zdrowia i życia ludzi. Jest to jeden z podstawowych czynników wyboru miejsca wykrywania, czyli fazy działania przestępcy. Niestety, w większości wypadków trzeba się liczyć z tym, że nakłady, jakie musi ponieść przestępca na przełamanie zabezpieczeń, są wielokrotnie mniejsze niż koszty zainstalowania urządzeń zabezpieczających i systemów alarmowych. Ten czynnik też należy brać pod uwagę przy ocenie poziomu zagrożenia obiektu. O wyborze optymalnego zabezpieczenia można mówić wtedy, gdy zastosowane środki są dobrane do warunków i potrzeb danego obiektu, a także uwzględniają możliwości finansowe właściciela obiektu noclegowego – zarówno aktualne, jak i przewidywane w dalszej przyszłości.
Warto sobie uzmysłowić, że poziom wiedzy przestępców o metodach przełamywania zabezpieczeń jest bardzo zróżnicowany. Liczba intruzów, którzy mogą pokonać zabezpieczenia, maleje wraz ze zwiększeniem się poziomu zabezpieczenia obiektu.
Natomiast wzrost trudności związanych z przełamaniem zabezpieczenia o jeden poziom zwiększa dwukrotnie szanse ochrony. Gwarancja bezpieczeństwa rośnie też wraz ze wzrostem stopnia współdziałania zabezpieczeń mechanicznych i elektronicznych. Jednak  oba rodzaje zabezpieczeń są niewystarczające bez możliwości zapewnienia interwencji.
Nie tylko "autor" zerżnął ale wniósł swoje poprawki a więc nie cytat a świadome naruszenie praw autorskich
Mój materiał na mojej stronie internetowej a wcześniej publikowany w wielu miejscach:
Fragment:
"Koszty ochrony powinny być utrzymane w rozsądnej proporcji do wartości (bezpośredniej i pośredniej) tego, co ma być chronione. W większości sytuacji trzeba się jednak liczyć z tym, że nakłady, które musi ponieść przestępca na przełamanie zabezpieczeń są wielokrotnie mniejsze, niż koszty zabezpieczeń."


A tu moje:
"Przy wyborze koncepcji ochrony ważne jest ustalenie przed jakimi działaniami, z jakich kierunków i w których miejscach ma być zapewniona ochrona w obiekcie, ponieważ te ustalenia są dopiero podstawą do rozpatrywania jakiego typu zabezpieczenia będą konieczne i jak powinny być rozmieszczone"
===
Współczesna elektronika umożliwia wykrywanie intruza na każdym etapie pokonywania przez niego zabezpieczeń a nawet już w trakcie zbliżania się do chronionego obiektu.
a gdzie tak napisano?  A tu

Pełna wersja artykułu ukazała się w kwartalniku OKNO 4/97:
"Współczesna technika umożliwia wykrywanie intruza na każdym etapie jego zbliżania się do chronionego domu."
Strona w budowie - ostatnie zmiany 19.11.2015
Wróć do spisu treści