świat - Ochrona mienia, osób, systemy alarmowe, telewizja przemysłowa,

 Statystyki
Przejdź do treści

świat

Historia ochrony

Historia ochrony na świecie

W polskiej literaturze po 1939 roku trudno jest znaleźć informacje na temat elektronicznych czy też elektrycznych systemów ochrony mienia czy osób. Od 1944 roku do 1985 władze w Polsce zarezerwowały sobie monopol na informacje na temat zarówno elektronicznych jak i w dużej mierze mechanicznych zabezpieczeń. Gorzej bo praktycznie nie istniał na poziomie władz państwa żaden przepływ informacji o rozwiązaniach stosowanych poza granicami Polski o czym się przekonałem podczas trwania pierwszej w Polsce wystawy systemów alarmowych jaka miała miejsce w 1985 roku w Muratorze w Warszawie na ulicy Bartyckiej. Po prostu przedstawiciele milicji którzy przybyli na wystawę byli zszokowani ilością oferownych już wtedy rozwiązań.
W chwili gdy w Polsce pojawiły się firmy polonijne /Abbani, Ired, Polonus, Sparks, itd/ pomimo embarga nałożonego na wiele elementów elektronicznych zaczeły się pojawiać czujki dotychczas nieobecne na polskim rynku.
Miało być o historii ochrony na świecie a nie o historii kontaktów polskiej branży ochrony ze światem.
Bez tego wprowadzenia trudno sobie uzmysłowić jak bardzo byliśmy odizolowani od świata i jak ciężko w polskojęzycznych źródłach znaleźć cokolwiek na temat historii ochrony na świecie.
cdn jak będę miał czas i sily

Wróć do spisu treści